avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1846 soluții astăzi
Forum Activitate ciubotariu_claudiu

Activitate ciubotariu_claudiu

buna am o intrebare...am avut un accident cu victime ,eu m-am inteles cu vinovatul nu am depus plangere impotriva lui..dar el tot este judecat pentru vatamare corporala...intrebarea mea este:ASIGURARIILE nu imi dau banii cica doar dupa ce da judecatoria o sentinta..eu trebuie sa astept pana il judeca pe el ca sa imi vad banii?sau imi dau ei banii si se descurca ei apoi.. cum e lega???va rog datimi un raspuns..multumesc o zi buna
buna ziua am o mare si urgenta problema...am avut un accident in 23 ianuarie a fost accident cu victime dar nu a depus nimeni plangere impotriva vinovatului din contra am cazut la pace...e asigurat la euroins polita rca..acum amn finalizat tot dosarul trimis la bucuresti cu tot cu procesul-verbal de la politiue si miau zis cei de la asigurari ca nu imi dau banii pana nu il judeca p vinovat pentru vatamare corporala grava din culpa......ACUM EU TREBUIE SA ASTEPT PANA SE TERMINA PROCESUL LUI??ASTA POATE DURA ANI DE ZILE....ASIGURATORUL E LEGAL SA NU IMI DEA BANII PANA LA FINALIZAREA PROCESULUI..DESI EU NU AM PRETENTII DECAT BANII DE LA ASIGURATOR..ASTEPT UN RASPUNS RAPID SI CLAR VA MULTUMESC O ZI BUNA