avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 454 soluții astăzi
Forum Activitate margaritm

Activitate margaritm

Discuție recurs
salutare,

am o intrebare legata de recurs intr-un proces de litigii de munca.intrebarea este:POT DECLANSA RECURSUL INAINTE DE A PRIMI DECIZIA,ACASA?DECIZIA INSTANTEI O STIU.AS DORI ACEASTA LAMURIRE INTRUCAT NU AS CVREA SA MAI PIERD MULT TIMP CU ACEST PROCES.URASC SA AJUNG IN TRIBUNAL,SPITAL SAU POLITIE.VA MULTUMESC
Răspuns la discuția Garantii gestionari
buna,

sunt marian margarit din pitesti si vreau sa-ti spun ca si eu am o asemenea problema cu societatea la care am lucrat si i-am dat in judecata.daca vrei sa afli ce suma ai in cont,mergi la banca(bancile)cu care lucreaza societatea respectiva.iei cu tine un act de identitate si soliciti personalului bncar sa verifice daca ai cont si ce suma se afla in acel cont.pe langa suma constituita drept garantie,vei gasi in contul curent o suma ce constituie dobanda aferenta sumei constituite garantie.aceasta dobanda o poti ridica oricand de la casieria bancii respective.dar,chiar nu stii la ce banca sau depus banii????cu ce banca lucra societatea????
in cazul in care mai ai nelamuriri,contacteaza-ma pe margarit_marian@yahoo.com
ACESTE SFATURI NU CONSTITUIE NICI O OBLIGATIE DIN PARTEA TA.PUR SI SIMPLU I-MI PLACE SA-MI AJUT SEMENII.
ATENTIE!!IN CAZUL IN CARE CONSTIENTIZEZI CA AI CREAT PAGUBE SOCIETATII SI AI SEMNAT VREO NOTA DE IMPUTATIA SAU CEVA DE GENUL,I-ATI ADIO DE LA BANUTI

CU MULTA PLACERE,

MARIAN MARGARIT