avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 851 soluții astăzi
Forum Activitate ina 13

Activitate ina 13

Am facut reclamatie la OPC si astazi m-au chemat cei de la banca si mi-au spus ca daca nu sunt de acord cu marirea MARJEI trebuie sa lichidam imprumutul pentru ca ei sunt in pierdere.Ma forteaza sa inchei un act aditional. Ce ma sfatuiti?
Poti sa reclami linistit la OPC.Iti va folosi daca mergi in justitie.Nu vor lua in seama scrisoarea ta,iti vor raspunde ca atunci cand situalia se va schimba iti vor micsora marja.Ai vazut tu ceva in Romania care odata marit s-a micsorat? ««««««Mai ales ca ei nu spun in raport cu ce indicator au marit marja tocmai ca sa nu le ceri micsorarea atunci cand acel indicator se micsoreaza.Consulta un avocat.Tinem legatura.
Trebuie sa ne unim sa nu mai stam ca idiotii. Sunt mai rau decat CAMATARII.
Sunt niste nenorociti.Nu poti face altceva decat sa-i dai in judecata. Am vorbit si cu personalul bancii.Si ei asteapta ca noi sa facem ceva. Cine tipa mai tare are de castigat.Se bazeaza pe faptul ca ROMANII sunt niste idioti si nu deschid procese pentru abuzurile bancilor.Suntem obisnuiti sa nu ripostam. Anii de comunism ne-au transfomat in legume. De aceea cele mai mari dobanzi sunt in Romania.Eu am prieteni in Canada. Dobanzile la ei sunt intre 2 si 4 %.
Am 2 contracte la care consider ca mi s-a marit marja de dobanda in mod abuziv.Am reclamat la ANPC.Intrebare? Daca dau Banca in judecata ma poate obliga sa returnez creditul integral?Eu nu vreau decat sa platesc ratele asa cum le-am negociat la semnarea contractului .
Buna ziua,am o problema in legatura cu un credit pe care l-am contractat anul trecut si care este cu o dobanda marja + libor chf. Luna trecuta am primit o adresa prin care mi se spune ca datorita conditiilor internationale sunt obligati sa mareasca marja cu 2%.Am citit despre clauza abuziva si procesul castigat de cineva din Buzau cu hotarare definitiva.Ma intereseaza daca cineva poate sa-mi dea un sfat sau sa-mi recomande un avocat.Cred ca daca am fi mai uniti impotriva abuzurilor la care suntem supusi de catre banci am avea de castigat. Va multumesc.