avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 953 soluții astăzi
Forum Activitate daniela23

Activitate daniela23

buna ziua,
am urmatoarea intrebare: am o firma neplatitoare de tva care a fost suspendata in perioada 2009-2012, conform hotarari incepand cu mai 2012 ar trebui sa isi reia activitatea, ce trebuie sa fac in acest caz?

Multumesc anticipat tuturo celor care-mi vor raspunde
Discuție declaratia 100
Buna ziua,
am urmatoarea intrebare: Nu am depus la timp declaratia 100 ce consecinte sunt? Mentionez ca am o firma care nu are activitate de cand am infiintat-o si din mai 2009 a fost suspendata. A fost infiintata in 2008 si am 5 declartii 100 nedepuse la timp #-o

Multumesc anticipat
Răspuns la discuția absolvent sau somer
Multumesc pentru raspuns!
Deci,daca ma dau afara pot lua somaj chiar daca sunt masterand si lucrez ca PF la o alta firma unde inca nu am avut niciun venit::) =D>
Buna ziua! Va rog lamuriti-ma si pe mine! Sunt in urmtoarea situatie: lucrez la o firma de 3 ani jumate si se pare ca din ianuarie vor sa reduca numarul de salariati, pot beneficia de indemnizatia de somaj in cazul in care eu sunt la matser in momentu de fata, m-ai lucrez la o firma de asigurari ca PF si am si o SC pe numele care nu a functionat niciodata?? La firma la care lucrez sunt cu 8 ore si toate darile catre stat sunt platite la zi.
Multumesc anticipat tuturor celor care imi vor raspunde!
Am si eu o intrebare: Mi-am depus azi, 28.04.2009 dosarul pentru a-mi suspenda activitatea pentru o firma inactiva, pe 30.04.2009 se judeca si pe 5 mai 2009 mi se elibereaza decizia, o sa mai platesc acest impozit forfetar?