Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale firma suspendata si neplatitoare de tva
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

firma suspendata si neplatitoare de tva

buna ziua,
am urmatoarea intrebare: am o firma neplatitoare de tva care a fost suspendata in perioada 2009-2012, conform hotarari incepand cu mai 2012 ar trebui sa isi reia activitatea, ce trebuie sa fac in acest caz?

Multumesc anticipat tuturo celor care-mi vor raspunde
Daca decideti sa reluati activitatea firmei, depuneti hotararea asociatului unic/asociatilor la ORC in acest sens, va va costa in jur de 350-370 lei.
Dar daca inca sunteti in perioada de suspendare a activitatii si NU doriti sa desfasurati inca o vreme activitate, puteti sa depuneti o hotarare in acest sens si prelungiti perioada de suspendare a activitatii cu cel mult 3 ani.