avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 911 soluții astăzi
Forum Activitate bmarius_02

Activitate bmarius_02

Discuție majorare pensie
buna
as dori sa ma ajutati : daca la momentul divortului, sotul era patron la o soc si s-a stabilit pt. copil o pensie de 25% din sal min. pe ec. si eu aduc dovezi de veniturile lui mult mai mari, am vreo sansa sa plateasca 25% din veniturile lui reale retroactiv? multumesc

Răspuns la discuția marire program vizitare copil
atunci voi merge maine si voi cere o amanare. Va multumesc tare mult pt. sfaturi. Maine voi intra din nou pe forum, pt. ca voi vedea ce doleante are fostul sot. Va doresc o noapte linistita si numai bine alaturi de familiile dumneavoastra
Răspuns la discuția marire program vizitare copil
eu am dorit ca fostul sot sa faca distinctie intre noi si actuala familie, sa nu incerce sa-l atraga pe copil in familia lui pt. ca nu-i firesc. Am fost impreuna chiar si la un doctor psiholog in probleme de familie, care i-a sugerat sa nu incerce sa integreze copilul in alta familie, pt. buna lui dezvoltare psihica si emotionala. Cu toate acestea nu e de acord sa viziteze copilul la domiciliul nostru sau in prezenta mea. si pe strada daca ne intanlim si suntem eu cu copilul si el cu sotia, nici nu se opreste sau sa vina la baiat , se preface ca nu a vazut.
Răspuns la discuția marire program vizitare copil
nu sunt din Bucuresti, dar multumesc frumos de raspuns. De lucrul acesta ma tem, cu atat mai mult cu cat o cunosc pe actuala sotie de cand eram cu fostul sot, ba mai mult , a fost si la nunta noastra (eu fiind insarcinata), si stiu ca nu o intereseaza binele copilului meu
Răspuns la discuția marire program vizitare copil
desi divortul s-a pronuntat de comun acord, realitatea a fost relatia lui extraconjugala;la momentul actual s-au casatorit si au si un copil impreuna, diferenta de varsta intre copii nostrii fiind de 2 ani, baietelul nostru avand acum 3 anisori. Eu v-as ruga mult sa-mi spuneti daca pot avea dreptul de a nu fi de acord cu dorinta lui de a lua copilul la domiciliul lui, in conditiile in care copilul este inca mic, iar el nu doreste sa aibe cu mine nici un fel de legatura in ceea ce priveste copilu spunand ca nu e treaba mea ce face el cu copilul in timpul lui de vizita. si un cadou daca il cumpara , nu il da acasa, ci il opreste la el ...........
Răspuns la discuția marire program vizitare copil
asa este; adresa din buletin nu e cea reala
fostul sot spune ca la data de 29 aprilie la ora 10, va avea loc proces civil cu privire la marirea programului de vizita la baietel. problema e ca eu nu am primit nici o citatie si nu stiu daca sa ma prezint sau nu? se poate judeca ceva in lipsa mea?