avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Activitate ancah

Activitate ancah

Răspuns la discuția finantare nerambursabila
Buna seara!
in concluzie nu se obtin fonduri nerambursabile pentru infiintarea gradinitei particulare, nu?Nici daca o faci sub forma unei asociatii non-profit?

Multumesc.
Răspuns la discuția gradinita particulara
Buna ziua!
Am inteles ca pentru gradinite particulare nu se aloca fonduri nerambursabile, dar daca as infiinta o gradinita sub forma unei Asociatii non-profit care ar fi sansele sa obtin finantare?
Multumesc anticipat,
Anca
Răspuns la discuția Cum pot iesi din asta?
Da, eu sunt asociat unic, dar si administrator.
Nu prea pot sa fac societatea sa functioneze pt. ca nu am foarte multe cunostinte in domeniu si nici banii necesari. Nici de vanzare sau predare nu prea poate fi vorba pentru ca nu este pe profit.


O zi buna
Buna ziua!
Am o mare problema si nu prea stiu cum sa o rezolv... daca puteti va rog sa-mi dati niste sfaturi.
Acum un an am acceptat sa fac un credit si sa deschid un SRL pe numele meu.Propunerea a venit de la persoana cu care urma sa ma casatoresc....si s-a terminat. De firma trebuia sa se ocupe el,eu sa vin cu banii si numele. Asta e...am facut-o, iar acum imi face viata imposibila.
Intrebarea este cum pot sa ies din asta in conditiile in care pe firma sunt mai multe contracte (telefonie fixa si mobila) incheiate pe cate 2,3 ani si alte datorii la stat.
Ce nu am precizat este ca firma este pe minus in contabilitate de cand s-a infiintat.

Astept raspuns
Anca