avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1884 soluții astăzi
Forum Activitate opetre22

Activitate opetre22

Răspuns la discuția suspendare activitate pe trei ani
buna ziua. am o rugaminte. am o firma care nu mai are activitate de cativa ani. pana acum nu i-am suspendat activitatea pentru ca cele cateva milioane de lei necesare am considerat ca sunt cam mult. datorita noului impozit forfetar as fi obligat, desi are activitate 0, sa platesc impozitul forfetar de 500 euro pe an. ce se intampla daca NU suspend activitatea firmei?? o sa apar in evidentele fiscului nostru drag si iubit ca avand datorii, nu? si daca, in continuare, nu am de unde sa platesc impozitul forfetar va veni statul sa ma dea in judecata sa-si recupereze banii? sau ma baga in faliment? sau cum se procedeaza? mentionez ca pe firma sunt cateva utilaje de panificatie cumparate, in valoare de cateva mii de euro. in cazul in care valoarea datoriilor ar depasi banii rezultati din vanzarea acelor utilaje, ce se intampla cu diferenta? vine statul si imi scoate la vanzare bunurile personale ( gen, casa, mobila, masina de spalat...) ??? va rog frumos, un raspuns!! multumesc anticipat.
Răspuns la discuția cumpar srl
detin un s.r.l. infiintat in 1995, cu zeci de domenii de activitate, rectific, cu sute de domenii ca le-am trecut si eu... sa fie... cred ca domeniul cu energia nucleara mi-a scapat. . o dau mokka numai sa scap naibii de ea.... #-o cine este interesat sa imi dea un pm.