avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1621 soluții astăzi
Forum Activitate cameliacami

Activitate cameliacami

Răspuns la discuția BRD/BCR si comisionul de risc
Buna ziua,
Am 2 credite la Brd unul de nevoi personale celalalt credit Prima casa.La ambele platesc comision de risc 140 lei respectiv 50 euro.Ce ar trebui sa fac pentru a nu mai plati aceste sume?Precizez ca in contractele de credit nu apare denumirea de "comision de risc" ci comision de administrare credit, pe brd-net insa apare scris :"denumire operatiune- comision administrare credit" iar la "detalii operatiune -comision de risc".Ce pot face in aceasta situatie?Multumesc!
Buna ziua,

Ce contributii ale angajatului se platesc pentru un concediu medical cu codul 01 platit din FNUASS si cum se inreg acestea in contabilitate?

Multumesc
Buna ziua,

Imi puteti spune va rog daca se poate ca o persoana sa fie angajata in acelasi timp la 2 societati cu contract de 8h/zi?Adica, ca medic rezident(fct de baza) te poti angaja la o firma cu 8 h?
Unde este reglementat?
Multumesc,
Multumesc foarte mult!
Multumesc foarte mult pentru raspuns, imi puteti spune va rog si "unde scrie" in cazul in care voi intampina dificultati?
Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns ptr ca nu stie nimeni sa imi raspunda: sunt medic rezident anul 2,deci fct de baza la spital si mai am un contract de munca la o firma.;intrebarea mea este:cine imi va plati medicalul si ce indemnizatie ptr crestre copil voi primi avand in vedere ca functia de baza este la spital unde salariul e..de bugetar, iar la firma respectiva obtin un salariu destul de bun.Mentionez ca la ambele locuri de munca indeplinesc stagiul de 12 luni inainte de nasterea copilului(in toamna anului 2009).
Multumesc,