avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1996 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters91380

Activitate ContSters91380

Răspuns la discuția CAZIER
inteleg, dar este posibiil ca dosarul dupa 2-3 ani sa nu mai existe?asa am auzit . se poate asa ceva?multumesc anticipat
Discuție CAZIER
Amenda administrativa este trecuta in cazier? La cat timp se sterge?Voi ramane cu cumva cu o urmare?Daca vreau sa plec in USA la ambasada ma va gasi cu neregului? Va multumesc, anticipat!
buna seara , si va multumesc pt raspuns , o intrebare, la cat tip dispare aceastra amenda admnistrativa?daca imi scot cazier judiciar scrie ceva acolo, de fapta savarsita ?va multumesc anticipat!
Buna ziua, doamna avocat! Va rog daca ma pute-ti ajuta k sa ma lamuriti cu cateva nedumeriri!Am facut o prostie destul de mare, am sustras un bun de valoare forte mica ,la casa m-a prins ca nu l-am platit, in acel moment m-a dus la sectie , am dat declaratie, am recunoscut, e prima savarsire! Dupa toate astea,dupa aproape 2 luni jumate , m-a sunat de la sectie, sa ma prezint sa dau inca o declaratie, am dat-o, am mers la parchet cu acel domn de care se ocupa de cazul meu,am intrat la un procuror, mi-a adus la cunostinta cele savarsite de mine, si mi-a zis ca am sa primesc o amenda administrativa,tinand cont ca nu am avut cazier! intrebarea mea este:amenda este scrisa in cazier? ma poate afecta pe viitor?la cat timp se sterge aceasta amenda?
Răspuns la discuția caz de furt
Buna seara , va multumesc mult ca mi-ati raspuns la mesaj, si va rog din suflet sa ma lamuriti, cum adica va interveni reabilitare de drept?La ce se refera? Am inima cat un purice, si sunt si speriata, pt ca maine trebuie sa ma prezint la sectie!!Stiu si sunt constienta de ceea ce am facut si-mi pare rau ca am ajuns sa fac asta!Este o invatare de minte!Va multumesc anticipat,!:">
Răspuns la discuția caz de furt
Buna ziua , domnule avocat, am mai vb cu dv, in legatura cu cazul meu,am facut o fapta de care mi-e rusine sa zic, dar asta e,trebuie sa o recunosc , am luat dintr-un magazin un produs in valoare de 13ron,, am restituit bunul,asta era pe data de 28mai 2009 cand s-a intamplat ,m-a dus la sectie am dat declaratie,si am tot asteptat, sa aflu ceva, sunt la prima fata, mi-am recunoscut vina! SI indraznesc din nou sa sa apelez! Astazi, a venit la usa un domn de la sectia de politie 2 din orasul meu, si mi-a zis sa ma prezint maine dimineta la 9 la ei,ca ma audieze cred , nu stiu!sunt foarte speriata, m-au intrebat daca lucrez, si i-am zis ca nu sunt somera, ce pot patii?Va rog din suflet dati-mi un sfat , ce sa fac!Va multumesc din suflet!.
Răspuns la discuția caz de furt
va multumesc mult din suflet, oracum din toate astea exista o invatatura, ca pe viitor o voi stii mai bine!o zi buna va doresc tuturor!:D
Răspuns la discuția caz de furt
buna ziua , va rog daca puteti sa-mi ma ajutati ,stau cu frica , anul acesta vreau sa dau admitere la facultate, e posibil sa ma afecteze?cum pot sa aflu ?cat dureaza pana se termina toat procesul ?toate au fost facute pana acum, am dat declaratie la politie,,a fost restituit bunul, mi-am recunoscut greseala , si acum la ce pot sa ma astept?v multumesc mult
Răspuns la discuția caz de furt
va multumesc din suflet pt raspuns, sper sa fie numai amenda administrativa, va multumesc
Răspuns la discuția caz de furt
domnule avocat , sunt noua aici, nu m pricep bine sa scriu, amenda administrativa ,se inscie in cazier, ma poate afecta, nu am nici o abatere e prima, bunul care l-am luat l-am returnat, tin sa va mai mentionez ca am primit o amenda pt ca am dat date false cum ma cheama etc, de frica, se poate intampla ceva?sunt disperata , e posibil sa scap cu o amenda, va multumesc