avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1649 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters91610

Activitate ContSters91610

Buna ziua,
Am si eu o problema in legatura cu fals in inscrisuri.
Asociatul meu a semnat in numele meu 2 facturi la societatea unde sunt administrator,a semnat de fel toate facturile pe care el le-a emis fara ca acele facturi sa faca obiectul cu care societea se ocupa.A mai semnat,. defapt a modificat 4 asigurari(cereri de aigurari) in numele meu in anul 2005 ,pe care eu abia acum le-am descoperit .In aceste cereri scrise de mana lui si semnate nici macar nu exista adresa mea ci a lui. semnat si in numele fostului meu sot ,falsificand si semnatura lui.Mentionez ca am ajuns sa fiu amenintata ca daca fac plangere imi va face si el mie,deoarece noi am lucrat impreuna si m-a pus el sa fac nu stiu ce ,crezand ca ma sperie.
Stiu ca a facut multe asemenea cereri ,am declarat la soc cu care colaboreaza dar nu am rezolvat nimik.Am ajuns sa ne amenintam reciproc ,eu dandsu-i mesaje pe telefon ,el doar spunandu-mi verbal.Ce sa fac?Ce ma sfatuiti?
Am mai avut probleme cu el,fiica mea intentand plangere penala pentru corupere de minori si intretinere de act sexual la care nu am rezolvat nimik,el cerandu-i o declaratie pe care eu am descoperit-o si o am pe un stik in care scria ca eu am pus-o sa faca plangerea si k nu este nimik adevarat.A recunoscut k a platit avocat sa scape dar nu am dovezi .
Discuție asigurari
buna ziua,
Am o firma care nu are nici un angajat.Asociatul meu a incheiat asigurari fictive catre o societate de asigurari la care lucreaza.Am anuntat acea soc. ca nu exista nici un angajat si ca nu sunt de acord cu aceste ilegalitati.CE pot face mai mult?
Răspuns la discuția corupere de minori
Barbat cu 30 ani mai mare,fata 15 ani,seductie ptr intretinere de act sexual,promisiuni casatorie,excursii,cadouri ,bani.Ptr a fi aproape de minora traieste cu mama ei.Vine in lipsa mamei in casa unde mai exista un minor de 8 ani.Intretinere relatie sexuala cu fata,perversiuni.Cum se poate pedepsi.Mama a aflat,a spus ca il da pe mana justitiei,el a regretat fapta,promisiuni,minciuni....Daca el depune singur declaratie cum va fi pedeapsa?