avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 836 soluții astăzi
Forum Activitate gabi999

Activitate gabi999

Din pacate, nu indeplinim aceste conditii, avand un copil minor. O ultima intrebare: partajul voluntar se poate face si INAINTE de divort?

Mult succes si toate cele bune
Multumesc din nou.

Problema este ca am dori sa pastram lucrurile intre noi , pentru moment.... Deci, daca ar exista o modalitate gen declaratie notariala de renuntare facuta acum, inainte de divort , ar fi ceea ce ar accepta fara probleme.
MULTUMESC PENTRU PROMPTITUDINE.

Nu inteleg insa cine ar trebui sa fie cumparatorul. Pot fi chiar eu?
Bu na ziua

As dori si eu sa va prezint urmatoarea situatie, in speranta ca ma veti putea lamuri: sotul meu si cu mine vom divorta in curand. Motivul il constituie dependenta sa de jocurile de noroc, viciu la care se pare ca nu este in stare sa renunte sub nici o forma , desi regreta, aparent, situatia. Intrebarea mea este urmatoarea: el ar dori sa renunte , de buna voie , la partea sa din apartamentul pe care il detinem impreuna, cumparat de la parintii mei ;exista vreo modalitate legala prin care se poate face acest lucru acum, inainte de divort?


VA MULTUMESC SI VA DORESC TOATE CELE BUNE.
Discuție conturi comune
buna ziua,

as dori sa va adresez urmatoarea intrebare: in cazul in care unul dintre soti scoate bani dintr-un cont bancar, in timpul casatoriei, inregistrat pe numele sau , despre acesti bani celalalt sot poate cere socoteala in cazul unui divort?

multumesc frumos