avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 827 soluții astăzi
Forum Activitate corduneanu_marius

Activitate corduneanu_marius

buna ziua va rog sa ma ajutati cu un sfat,probele audio sunt admise ,se iau in calcul intru-n proces?acum 3 saptamani mama a parasit copilul lasandu-mi-l in crestere ,dupa doua saptamani am incercat telefonic de a ajunge la un rezultat privind copilul dar aceasta a refuzat orice incercare ,iar eu am ramas sa fac bors cu copilul meu ,dupa spusele ei .Aceasta discutie ma va ajuta in procesul pentru incredintarea copilului?va multumesc
multumesc !! sper ca nu voi intampina dificultati. din necazurile altor parinti am inteles ca incredintarea minorului , tatalui e mai greu , dar prin toate forum-urile citite nu am dat de un caz cand mama abandoneaza,renunta si nu are pretentii in privinta copilului . toti oamenii au un dumnezeu
buna ziua este o neintelegere un pic mai mare , nefiind casatoriti legitimi(cred ca nu mi s-a intamplat numai mie)mama (concubina mai bine zis)a renuntat la copil in prezenta politiei . Copilul am cu ce sa-l cresc ,sunt salariat si impreuna cu parintii,rudele si prietenii mei o ducem la capat dar problema e : mai are dreptul la alocatia cuvenita acestui copil? specificand ca aceasta mama mai are la activ un copil dintr-o casatorie (urmarile fiind aceiasi problema)nu cred ca a castiga un 5 mil pe luna in zilele nostre din constructii (e greu zic toti deocamdata cu criza aceasta)e motiv de-asi uri copilul
mama paraseste domiciliul si copilul,sesizand si politia printr-o declaratie privind aceste fapte si recunoscand in aceasta declaratie ca nu-si doreste acest copil ... mai are dreptul sa ridice alocatia acestui copil de numai un an si 2 luni ?va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat