avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 781 soluții astăzi
Forum Activitate Lucian15

Activitate Lucian15

Răspuns la discuția Mostenire cu semnul intrebarii...
Si mai era un amanunt, ceilalti 2 frati nu vor sa faca dezbaterea... cum se poate rezolva asta?
Răspuns la discuția Mostenire cu semnul intrebarii...
Dezbaterea se poate face fara toti prezenti daca are actul de proprietate ?
Buna seara..
Cazul este urmatorul. Strabunica mea a murit si nu a facut acte niciunui copil si nu a lasat niciun testament. Dezbaterea de mostenire nu poate fi facuta din motive financiare ale altor parti. Cum se poate face impartirea daca sunt 4 frati dintre care unul cedeaza bunicii mele partea lui, adica bunicii mele revenindu-i 50% sa inteleg... Cum poate aceasta obtine acea parte fara a implica financiar acele persoane, cei 3 frati ai bunicii ? Poate obtine bunica mea acea parte in instanta sau cum ?
Va Multumesc anticipat !
Pai si cererea catre cine se face ? Daca cu directorul nu se poate discuta...
Salut. In luna ianuarie a.c. tatal meu a decedat intr`un accident de circulatie. Era dator la 2 banci : BCR+BRD fiecare insumand cate 350 de milioane de lei vechi. Firmele de asigurari la ambele banci ne-au refuzat datorita alcoolemiei. Acum mama are de platit 35 de milioane restanta la o banca + 6 milioane jumate lei vechi rata / luna. La BRD politia plateste ratele din nustiu ce fonduri si inca nu avem probleme, dar la BCR ne-au amenintat ca ne dau in judecata. Fratele meu este la Bucuresti si nu poate sa ne ajute, eu impreuna cu mama stam in chirie, casa fiind a politiei. Nu avem alte bunuri decat 2 masini, dintre care una grav avariata de la accident si una in stare functionabila . Ce este de facut? Daca ma poate ajuta cineva , mama are un salariu de 7 mil si nu poate achita rata. A fost la directorul bancii, BCR din orasul meu natal si acesta i`a spus sa isi mai ia o slujba la negru sa poata plati rata, neinteresandu-l circumstantele. Am mare nevoie de ajutor !!! Daca cineva ma poate ajuta ii raman profund recunoscator