avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1004 soluții astăzi
Forum Activitate acrdia

Activitate acrdia

se poate obtine licenta de transport pe intreprindere individuala?de ce documente am nevoie?
Doresc sa mi se elibere un certificat de atestare fiscala pe un imobil din Bucuresti.
La ora actuala am dat in judecata Dir. de Taxe si impoz Buc. deoarece refuza eliberarea acestuia. In anul 1933 parintii decedatului Handra Petru au cumparat imobilul din Buc. de pe urma parintilor s-a impartit in 2, 1/2 s-a donat iar cealalata 1/2 a mostenit-o H.P., iar de pe urma lui prin mostenirea prin retransmie doresc a dezbate mostenirea. Dir. de Taxe si Impoz refuza sa imi elibereze certf fiscl pe motiv ca nu am dreptul intru cat regimul juridic este incert si sa fac dovada. Am adus ne numarate dovezi din care rezulta ca nu a fost luat de stat. Mai mult ei invoca ca intrucat mostenitoarea defc H.P. cand a dezbatut mostenirea nu a cerut si acest imobil si nu as mai avea dreptul de il cere.va rog sa ma ajutati.Multumesc anticipat.
Revin cu precizari>
In imobil locuieste un mostenitor al celui carea primit 1/2 din imobil prin donatie, am solicitat la toate institutiile si am primit raspuns pentru regimul juridic, care este in favoarea mea. Dar problema este ca cei de la Dir. de Taxe si IMpoz nu iau in considerare. In actele lor proprietar pe intreg imobilul este un bolnav psihic nedeclarat, deci nu te poti intelege cu el.Dir de taxe si impoz au radiat pe mostenitroul meu dar nu doreste sa imi spuna in baza carui act si de ce.
acte necesare pt a efectua export cu lemne de foc ce cod caen este necesar