avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1689 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters93166

Activitate ContSters93166

salut.sunt casatorita si lucrez de 10 luni(fara carte de munca deoarece am pierdut-o si incerc acum rezolv aceasta problema)am un copil iar sotul lucreaza de o luna venitul nostru cumulat ajunge la 3300;mentionez ca avem si un imprumut de nevoi personale cu rata de 2 milioane pe luna (am putea sa-l trecem pe numele la parinti spre exemplu?)am putea beneficia de acest nou program ?
va multumesc
salut!sunt din bucuresti si mi-am pierdut cartea de munca in urma cu vreo 10 luni;intre timp m-am angajat (25.09.2008)si la firma care sunt acum mi-au cerut cartea de munca le-am explicat ca nu o mai am si am dat o declaratie pe propria raspundere precum ca am carte de munca dar am piedut-o.in trecut am mai lucrat la vreo doua firme de la care am acumulat vechime de 1 an jumate.intrebarea mea este cum sa procedez ca sa-mi scot o alta carte de munca cat mai repede posibil ;unde sa ma adresez? si cam cat dureaza?

in cazul in care numai doresc sa trec si vechimea din trecut mai dureaza mult sa scot alta carte de munca? va multumesc