avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1060 soluții astăzi
Forum Activitate nadriang

Activitate nadriang

Buna ,
Pe 04.07.2009 ,aflat în depăşire in localitatea Munteni (lîngă Tecuci ) am depăşit viteza legală (recunosc)şi am fost surprins de o maşina de poliţie ,cu radar , venind din faţă .
Au fost oprite ambele maşini , am prezentat actele , după care , fără să pot coborî din maşină am primit procesul verbal pentru semnare , cu viteza înregistrată de 81 km/h.
Am avut peste 50 km/h dar în nici un caz 81km/h.,menţiune care a fost trecută şi pe PV
Nu am putut vedea caseta ( nu am fost lăsati să coborîm din maşini ) şi regret că nu am precizat acest lucru în PV.
80km/h ar fi fost 120 lei în 48ore , 81 km/h au însemnat180 .
Contestaţia trebuie făcută la Judecătoria Tecuci , adică departe de localitatea mea .
Cum ar trebui să fac ?
Buna,
Dupa doua luni de somaj am gasit un loc de munca si am incheiat contract individual de munca cu norma intreaga pe perioada determinata de 6 luni.
Sper ca dupa 6 luni sa ma angajez cu contract de munca pe perioada nedeterminata la aceasta societate.
In aceste 6 luni somajul este suspendat.
Daca dupa cele 6 luni ma angajez cu contract de munca pe perioada nedeterminata , voi primi suma de 30% din indemnizatia de somaj , conform L76/2002 Art.72 si pentru ce perioada .
Multumesc pentru ajutor