avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Activitate diana_i

Activitate diana_i

Răspuns la discuția CAEN PFA
Multumesc!
Discuție CAEN PFA
Buna ziua,

Doresc sa ma autorizez ca si PFA pentru calificarea de Inspector resurse umane. In lista de competente obtinute pe perioada scolarizarii (trecute si pe diploma obtinuta) sunt atat administrarea si evidenta personalului cat si selectie si recrutare. Am gasit in lista de coduri CAEN, 7810 pentru selectie si plasare de forta de munca, care va fi una din activitatile mele, insa nu am gasit nici un cod pt administrare de personal. Doresc sa mentionez ca aceasta din urma va fi activitatea predominanta. Ce cod CAEN trebuie sa aleg in consecinta?

Va multumesc!
Multumesc!
As avea o intrebare - de cate ori poate fi modificat timpul de lucru prin act aditional.
Mai exact - angajatii nostri sunt cu contract pe perioada nedeterminata, cu 8h/zi. In 9 feb. 2009 am incheiat un AA cu privire la reducerea timpului de munca la jumatate (4h/zi si a salariului) pana la 31 martie (din cauza problemelor din piata si a lipsei de activitate). Iar la 01 apr. 2009 am incheiat al doilea AA cu aceleasi prevederi, pentru inca 3 luni - adica pana la 30 iun. Se mai poate, din pct. de vedere legal sa mai incheiem inca un astfel de AA tot pe o perioada de cateva luni?