Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale CAEN PFA
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

CAEN PFA

Buna ziua,

Doresc sa ma autorizez ca si PFA pentru calificarea de Inspector resurse umane. In lista de competente obtinute pe perioada scolarizarii (trecute si pe diploma obtinuta) sunt atat administrarea si evidenta personalului cat si selectie si recrutare. Am gasit in lista de coduri CAEN, 7810 pentru selectie si plasare de forta de munca, care va fi una din activitatile mele, insa nu am gasit nici un cod pt administrare de personal. Doresc sa mentionez ca aceasta din urma va fi activitatea predominanta. Ce cod CAEN trebuie sa aleg in consecinta?

Va multumesc!
Colegii de pe forum, PFA care au astfel de activitati, s-au inregistrat la codul CAEN 7420 - alte activitati profesionale, stiintifice si tehnice n.c.a.
Multumesc!