avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 789 soluții astăzi
Forum Activitate anca curtean

Activitate anca curtean

Răspuns la discuția indemnizatie pentru handicap
in Satu Mare domiciliez daca ma puteti indruma unde sa ma adresez v-as fi recunoscatoare.Multumesc si pentru raspunsul anterior
Răspuns la discuția indemnizatie pentru handicap
exact acest lucru am patit si eu am fost plimbata de la o usa la alta ba ca nu este incadrata la indemnizatii, ba ca este , stim de cineva care are aceasta indemnizatie dar care desi spune ca din punct de vedere legal trebuie data pentru boala a trebuit sa apeleze la diferite tertipuri sa ajunga sa primeasca aceasta indemnoizatie.dar asta este din pacate legislatia noastra dar ce este si mai grav este personalul angajat sa ofere sprijin in astfel de situatii si care nu face altceva decat sa selecteze pacientii :).multumesc pentru informatii.o seara frumoasa
Răspuns la discuția indemnizatie pentru handicap
sincer din pacate asa este in sistemul nostru, nimic din ceea ce ar trebui sa fie corect nu este.Oameni care sunt intradevar bolnavi sunt purtati la comisii si asteapta pe de-asupra si bani pentru asta ca nu te trimita la bucuresti la comisie unde evident mergi pe banii tai .oamenilor nu le convine si platesc destui bani si la nivel local, cum e cazul tatalui meu care a suferit operatie de ulcer,2 operatii de coloana, o operatie de hernie simpla si o operatie de efizem pulmonar in care 50% din plamanul drept i-a fost sectionat si are tija metalica.Si desii are atatea operatii si este ff slabit mereu trebuie sa dea bani la comisie ca sa nu fie trimis la bucuresti sa piarda vremea si acolo unde oricum va primi acelasi raspuns,sau mai rau sa il trimita in gradul 3 fiindca nu a platit bani .va multumesc pentru raspuns.o seara frumoasa va doresc
buna mama mea are boala poliartrita reumatoida seropozitiva in stadiu destul de avansat.A fost pensionata in gradul 2 din momentul primirii diagosticului.si as dori sa stiu daca boala se incadreaza conform acestei indemnizatii pentru handicap.Am incercat sa aflam dar am fost purtate de la o usa la alta fara a afla un raspuns.Multumesc
Multumesc frumos de informatie.As mai avea o intrebare, tot la tematica mea am de abordat problema de cauzalitate intre abatere si sanctiune?am cautat pe diferite site-uri juridice dar nu am gasit nimic.Daca imi puteti cateva idei.Multumesc
Buna sunt studenta la Administratie publica si am ales ca si tema de licenta Raspunderea disciplinara in dreptul muncii.Lucrarea cuprinde 2 parti partea teoretica si partea practica.La partea de practica trebuie sa fac un studiu de caz, despre abateri si sanctiuni aplicate angajatilor din sistemul medical.Daca ma puteti ajuta cu cazuri sau orice ce as putea scrie, daca exista legi revizuite in domeniu, am cautat foarte mult dar nu am gasit foarte multe informatii fata de cate pagini trebuie sa cuprinda lucrarea, plus nici profesorul coordonator nu stie ce sfaturi sa imi dea in ceea ce priveste practica la acest tip de tema de licenta.VA ROG DACA MA PUTETI AJUTA.VA MULTUMESC
buna sunt studenta la Administratie publica si am de facut lucrarea de licenta din dreptul muncii, tematica raspunderea disciplinara.Iar la partea practica am de facut un studiu de caz cu diferite spete , cu cazuri de abatere disciplinara si sanctiuni in sistemul medical.Va rog sa ma ajutati.va multumesc