avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Activitate lupudm

Activitate lupudm

cred ca nu ati citit bine: am inregistrare in care recunoaste ca nu a fost EL ACOLO
DECI NU PUTEA FACE CONSTATAREA
2 LEGEA NU POATE FI APLICATA DE POLITIE SAU MINISTERUL DE INTERNE!
DECIT DE UN MEDIC VETERINAR,ALTFEL PROBABIL CA PRIN SUBSTITUIRE VA DUCETI LA POLITIE SA VA OPERATI NU-I ASA?CA VAD CA CREDETI CA POLITISTUL CUNOASTE MEDICINA VETERINARA SA STIE DUPA ASPECT,TALIE,RASA CE II TREBUIE, ESTE?
ESTE DE BUN SIMT CE V-AM SCRIS CU LITERE MARI SI EXACT IN LEGE

DAR CRED CA VORBESC CU CINEVA CARE ORI ESTE FRICOS ORI NU E AVOCAT

MULTUMESC
si intre timp ce fac?
colectionez la amenzi?
ca mi-au mai dat inca 2 aiurea in tramvai
ok
nu am intrat de mult si sa vaspun despre ce este vorba
1 in iunie 3 indivizii cu un politist mi-au spart casa fapt confirmat de indivizi pe e-mail si telefonic.la postul de politie cind m-am dus seara mi s-a spus sa revin miine ca el nu stie nimic si programul de lucru cu publicul este intre orele 8-16.va reamintesc ca vroiam sa reclam o spargere de domiciliu deoarece imi disparusera 15.000 euro cash.convorbirea este inregistrata audio cu acordul politistului.
Am facut plangere direct parchetul Urziceni in data de 26 iunie in care am scris si motivul pentru care am facut plangerea la ei direct(nu a primit-o politistul)
Pe data de 23 iulie(ziua mea de nastere)mi-a dat amenda cu legea protectiei animalelor cu constatarea ca ciinele meu nu are suficienta apa,mancare si un adapost corespunzator,constatare facuta de el in data cind mi s-a spart casa.
politistul care mi-a dat aceasta amenda este acelasi cu cel care nu avrut sa imi primeasca plangerea si in care in inregistrarea audio spune cu gura lui ca el nu afost la mine ,ca nu stie nimic si ca altcineva a fost.daca el nu afost cum aputut face constatarea pentru amenda?Iar legea de protectie a animalelor spune clar(confirmat prin adresa scrisa de catre directorul general al autoritatii nationale veterinare,organism de stat)ca singurii in masura sa faca constatarile si sa aplice aceasta lege este autoritatea nationala veterinara.Mie greu sa cred ca un tablagist a facut facultatea veterinara.Culmea este ca cu 2 sau 3 zile inainte chiar a fost un medic de asociatie.Amenda a fost trimisa la Bacau unde amdomiciliu in buletin pe motiv ca adresa unde locuiesc nu este cunoscuta.SI atunci cum dracu a facut constatarea si stia ca e ciinele meu?poate era unul vagabont.
la reclamatia facuta ca politia singura nu poate aplica aceasta lege facuta corpului de control al politiei mi sa raspuns ca nu sau constat cele reclamate cand este lege data.
si mai sint si altele
sper ca am fost explicit
astept raspuns
la ce instanta pot face plangere impotriva politiei romane pentru abuz,incalcarea drepturilor omului sia constitutiei?
buna ziua

ma numesc dan lupu si am intrat intro incurcatura

am adoptat un ciine si acesta a fugit.am anuntat asociatia si dupa aia..........
au venit in lipsa mea acasa cu politia de la postul de ppolitie fara consimtamintul meu ,fara mandat fara a fi autoritate cu drept,au intrat in curte au spart casa si au furat bani sub pretextul ca ,,,,cauta acel ciine.mentionez ca nu era nimeni acasa.primesc pe email amenintari ca imi ea copiii ca ma baga la puscarie{pe ce baza nu stiu}ma santajeaza ca daca ii dau ciinele renunta,a scris un articol denigrator la adresa mea pe situl ei si asa mai departe
la politie cind am fost sa depun plingere 2{doua}zile la rind nu au vrut sa imi spuna ce sa intimplat nu au vrut sa imi primeasca nici plingerile.conversatia de la politie o am inregistrata audio cu consimtamintul lor pentru ca le-am spus ca este inregistrata de doua ori,iar atitudinea lor a fost ca au inceput sa tipe la mine sa ma intimideze,sa ma ameninte si ca ei nu stiu nimic iar cand le-am spus ca ma duc la parchet si-au adus brusc aminte de ce sa intimplat.totul sa facut cu stirea sefului de post si probabil din ordinul lui

unde trebuie sa ma duc pentru plingere penala impotriva tuturor si cum pot sa ma pun sub protectie impotriva politiei pentru ca vor incepe sa ma intimideze si sa faca presiuni asupra mea

va multumesc

cu stima
dan lupu