avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 868 soluții astăzi
Forum Activitate Dan Vasilescu

Activitate Dan Vasilescu

adriantot a scris:

Presedintele nu poate fi decat presedinte.


Care este normativul legal conform caruia Presedintele unei asociatii de proprietari nu poate avea si functia de casier?
In prezent am 32 ani. La varsta de 1 an parintii mei au divortat iar tatal meu s-a recasatorit. Nu am tinut niciodata legatura insa a platit pensie alimentara lunar pana la terminarea facultatii, cand aveam 22 ani. Parintii tatalui meu au murit in anii 1999, respectiv in 2003. Tatal meu s-a prezentat la acceptarea mostenirii doar in cazul succesiunii dupa tatal sau. In anul 2005 a decedat si tatal meu, de al sau deces nu am fost aflat decat anul acesta, 2009, cand sora tatalui meu a deschis un proces prin care urmareste sa fie declarata unica mostenitoare a averii bunicilor mei, prin acrescamant, adica prin inlaturarea mea si a surorii mele vitrege (din a doua casatorie a tatalui meu, fiind divortat in momentul decesului sau).
In concluzie sora tatalui meu urmareste a fi declarata unica mostenitoare bazandu-se pe faptul ca nu am acceptat mostenirea nici eu si nici sora mea in termenul de 6 luni. Insa nu am fost chemat pentru acceptarea mostenirii. Cum ar trebui sa procedez? Astept un raspuns urgent intrucat am o infatisare maine, 26 iunie 2009