avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1414 soluții astăzi
Forum Activitate memenet

Activitate memenet

Buna ziua, in 2013 am deschis un SRLD, In 2015 am beneficiat de cei 10.000 de euro credit de finantare de la stat, minimis cred ca ii zice. In 2016 am facut 3 ani de la infiintare.

In acesti aproape 4 ani aceasta firma mi-a albit parul si abia imi scot cheltuielile. Ba mai mult am investit mai mult decat am primit si deja e neprofitabil.

Intrebarile sunt: pot sa o inchid? Mai trebuie sa tin vreun angajat din moment ce nu mai am statut de SRLD? Daca o inchid luna viitoare mai trebuie sa dau ceva inapoi din cei 10.000?

Angajatii trebuie tinuti obligatoriu cat ai statut de SRLD sau este o perioada cat trebuie tinuti dupa ce ai primit finantarea.

As dori sa imi inchei socotelile cu afacerile in Romania. Sincer, sunt resemnat.
Eu am deja o carte realizata si am toate drepturiel de autor, la fel doresc sa o vand pe internet vorbitorilor de limba engleza, m-am inscris deja in registrul operatorilor Intracomunitari, eu sunt SRL, As dori sa stiu la ce cod CAEN ma incadrez cu aceasta activitate: vanzare eBook-uri (carti electronice/in format digital).
Va multumesc frumos=D>
Am si eu o mare dilema:

sa zicem ca:
1. am o serie de site-uri, directoare pentru indexarea site-urilor. A fost gratuita inscrierea in ele...as dori ca inscrierea in ele sa fie cu plata, deci imi trebuie un cod caen si nu stiu care...asta a fost prima intrebare
2. Am site-uri de anunturi online, as dori ca inscrierea anuntului sa se faca cu plata(sms) - ce cod caen imi trebuie?
3. Am un portal de publicitate pentru firme, pentru a oferi publicitate acelor firme in portalul meu, trebuie sa inchei un contract cu ele-de ce cod caen am nevoie?

Ceea ce ma intereseaza pe mine este ca firma mea sa poata face publicitate online de orice tip prin orice mijloace, portaluri, anunturi, dedicata etc - dar doar online