Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Inchidere SRL-D cu program de finantare MINIMIS
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Inchidere SRL-D cu program de finantare MINIMIS

Buna ziua, in 2013 am deschis un SRLD, In 2015 am beneficiat de cei 10.000 de euro credit de finantare de la stat, minimis cred ca ii zice. In 2016 am facut 3 ani de la infiintare.

In acesti aproape 4 ani aceasta firma mi-a albit parul si abia imi scot cheltuielile. Ba mai mult am investit mai mult decat am primit si deja e neprofitabil.

Intrebarile sunt: pot sa o inchid? Mai trebuie sa tin vreun angajat din moment ce nu mai am statut de SRLD? Daca o inchid luna viitoare mai trebuie sa dau ceva inapoi din cei 10.000?

Angajatii trebuie tinuti obligatoriu cat ai statut de SRLD sau este o perioada cat trebuie tinuti dupa ce ai primit finantarea.

As dori sa imi inchei socotelile cu afacerile in Romania. Sincer, sunt resemnat.
memenet, utilizator