avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 636 soluții astăzi
Forum Activitate eionita

Activitate eionita

Buna ziua,

In noiembrie mi-am dat demisia de la vechiul loc de munca pentru ''un loc de munca mai bun''.
Ne-au facut pentru inceput un contract de prestari servicii urmand ca apoi sa ne faca carti de munca....actele pentru angajare sunt la ei.....e deja februarie si acest lucru nu s-a intamplat.... Am avut niste probleme de familie nu am putut lucra cateva zile si mi-au spus ca nu mai au nevoie de serviciile mele.....cum ii pot trage la raspundere?

Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Contract de schimb terenuri
Multumesc pentru raspuns. Deci sa faca si ei cadastru si intabulare si abia atunci vorbim de schimb. Dar dupa ce fac si ei cadastru nu ar trebui facut cadastru pentru tot terenul si abia atunci impartit in mod egal la notar?
eu as vrea sa stiu si la ce costuri sa ma astept...Mutumesc!
Buna ziua

Am o problema, daca ma puteti ajuta cu un raspuns: bunica mea are un teren intravilan in apropierea Bucurestiului, acest teren are o suparafata de 2500mp cu o deschidere de circa 11mp. Langa teren se mai afla unul identic care apartine nepoatelor bunicului tot 2500mp deschidere 11mp. Dat fiind faptul ca terenurile noastre au deschiderea foarte mica am vrea sa le cuplam si sa le impartim pe jumatate. Terenurile au 2 drumuri de acces si in strada principala si pe un drum de exploatare care poate fi ciculat cu masina. Noi am vrea sa impartim la jumatate sa ramanem fiecare cu cate un drum de acces. La terenul nostru avem cadastru dar matusile nu au la terenul lor. ce pasi ar trebui urmati si cam care ar fi costurile pentru a putea face acest schimb?
Multumesc frumos!