Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sfaturi.... problema angajator
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sfaturi.... problema angajator

Buna ziua,

In noiembrie mi-am dat demisia de la vechiul loc de munca pentru ''un loc de munca mai bun''.
Ne-au facut pentru inceput un contract de prestari servicii urmand ca apoi sa ne faca carti de munca....actele pentru angajare sunt la ei.....e deja februarie si acest lucru nu s-a intamplat.... Am avut niste probleme de familie nu am putut lucra cateva zile si mi-au spus ca nu mai au nevoie de serviciile mele.....cum ii pot trage la raspundere?

Multumesc anticipat!
nu ii poti trage la raspundere pentru ca ai avut incheiat cu ei contract de prestari servicii. Promisiunile raman promisiuni.