avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Activitate naruto

Activitate naruto

Răspuns la discuția despagubire cu act la notar?
va multumesc mult pentru ajutorul acordat
Buna dimineata,

As dori sa scap de tot consumul nervos legat de un accident auto. Daca cealalta parte implicata nu este multumita de suma primita de la asigurari si ii mai dau eu ceva bani e necesar sa fac un act la notar sau doar intre noi? Vreau sa elimin posibilitatea ca va continua cu pretentiile sau amenintarile de dare in judecata. Cun ma pot "acoperi" cel mai bine? Cum ar trebui sa sune declaratia?
Răspuns la discuția daune RCA
Ce pot face in acest caz?
Răspuns la discuția daune RCA
Schitele politiei nu sunt suficiente? Ce ar mai trebui?
Discuție daune RCA
Am fost implicat intr-un accident rutier, iar acum cealalta parte nu este multumita de despagubirea acordata de asigurari. Daca ma da in judecata pot cere sa i se calculeze viteza cu care circula, pentru a demonstra ca dauna i se datoreaza in parte si lui? In dosarul de la Politie exista schita accidentului si distanta de franare masurata de politie. desi eu am fost considerat vinovat, mi s-a spus de fata cu el ca daca il dau in judecata i se va calcula viteza si probabil va fi culpa comuna. Nu mi se pare corect ca in aceste conditii sa imi mai ceara bani, stiind ca a circulat cu mai mult de 50 km/h in localitate. Pot avea acces la datele de la politie in caz de judecata?
Cum pot proceda? Il cred pe cuvant cat cheltuie si ii dau banii? Asa imi poate cere oricati bani?
Multumesc pentru ajutor