avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 802 soluții astăzi
Forum Activitate dumitru1

Activitate dumitru1

Răspuns la discuția Probleme cu Banca
in acea perioada figura cu boala respictiva dar nu stim dece banca nu ia cerut o fisa medicala prin care sa constate boala si apoi se facea asigurarea. ptr. ca la varsta lui sigur avea ceva, nu acordam credit pe ochi frumosi! nu?#-o
In 2009 unchiul meu a facut inprumut la banca ptr. nevoi personale! El locuind singur,matusa este decedata de 5 ani,iar copilu lui ,adica varul meu, locueste in alt oras, Anul acesta unchiul meu a decedat din cauza boli lui de diabet,am fost la banca si am depus certificatu de deces,dar ei nu au luat in considerare si au zis ca suntem buni de plata ,si au trimis dosaru la recuperatori!Dar asigurarea, care a oprit o groaza de bani ,care este facuta pe deces !Ei zic ca nu este buna si trebue sa platim! PAI CUM SA PLATIM ,AM LUAT NOI BANI!pai banca cand ia dat inprumutu la obligat si cu asiguraea ca avea 62 de ani si stiau ca la varsta asta nai cum sa fii sanatos ,dar nu iau explicat sai faca asigurae si pentru boli, au facut numai ptr. deces!Normal ca aveau interes ca avea pensia mare`. CE PUTEM FACE ! VA MULTUMESC!
Răspuns la discuția titlu de proprietate gresit
ACTUL DE DOBANDIRE a-terenului si schita casei vreau sale scot din documentatia din registru agricol , dar ce trebuie facut ca-sa le scot ptr. justificare
Titlu de propri. e gresit,tatal meu a avut in posesie aproximativ 2000m2, cind sa facut titlu sa trecut 1600m2? vecini mei au avut mai putin teren?sau interesat la primarie de suprafata care o are taicamiu, si au actionat cu depunerea de pietre pe gardul din plasa, ca-si mareasca curtea,acum dupa ce siau facut cassa,la o distanta de 30 cm de gard,au actionat si la taierea salcimilor ce erau pe razor,confirmind verbal!ca tatal meu a intrat la ei. In acea zi tatal meu sa dus la postul de politie pentru a face o plangere inpotriva vecinului? declarind tot ce sa intimplat sefului de post,ainceput sal ia la misto?cererea e facuta de o saptamana si pana acum nusa luat nici o masura?din contra vecinu a luat masura sal bata cu o cazma pe proprietatea lui,dupa ce a taiat salcimi saomoare si un porc ,ce anexele erau amplasate linga salcimi. CUM TREBUE SA PROCEDEZ? VA MULTUMESC?