Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale titlu de proprietate gresit
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

titlu de proprietate gresit

Titlu de propri. e gresit,tatal meu a avut in posesie aproximativ 2000m2, cind sa facut titlu sa trecut 1600m2? vecini mei au avut mai putin teren?sau interesat la primarie de suprafata care o are taicamiu, si au actionat cu depunerea de pietre pe gardul din plasa, ca-si mareasca curtea,acum dupa ce siau facut cassa,la o distanta de 30 cm de gard,au actionat si la taierea salcimilor ce erau pe razor,confirmind verbal!ca tatal meu a intrat la ei. In acea zi tatal meu sa dus la postul de politie pentru a face o plangere inpotriva vecinului? declarind tot ce sa intimplat sefului de post,ainceput sal ia la misto?cererea e facuta de o saptamana si pana acum nusa luat nici o masura?din contra vecinu a luat masura sal bata cu o cazma pe proprietatea lui,dupa ce a taiat salcimi saomoare si un porc ,ce anexele erau amplasate linga salcimi. CUM TREBUE SA PROCEDEZ? VA MULTUMESC?
Aveti la indemna fie o catiune de modificare a titlului de proprietate fie o actiune care sa constate uzucapiunea pentru diferenta de teren. De asemenea plingetui-va pentru tulburare de posesie si distrugerea semnelor de hotar iaR PENTRU POLITISTUL CARE L-A LUAT LA MISTO PUTETO DE ASEMENEA SA VA PLINGETI SEFILOR LUI IERARHICI
ACTUL DE DOBANDIRE a-terenului si schita casei vreau sale scot din documentatia din registru agricol , dar ce trebuie facut ca-sa le scot ptr. justificare
dumitru1, utilizator