avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Activitate cristina2

Activitate cristina2

Dar aceasta corectare poate fi in detrimentul unor candidati si in favoarea altora....mai ales dupa o saptamana de corectat lucrari.
Da, am fost si anul trecut.
Ce spuneti de eroarea materiala de 1 punct de la baremul OEPA - definitivi, observata dupa o saptamana de corectat lucrari (Hot 24 din 5 oct 2013 a comisiei de examen)? Punctul nu ar fi trebuit acordat din oficiu daca nu era in baremul initial?
Multumesc mult pentru incurajari, imi prind bine, sunt cu moralul la pamant. Am investit multa energie si timp pentru acest examen...e adevarat ca la proc. pen. am invatat dupa Neagu si Volonciu....iar la pen. dupa Mitrache, Filipas....
Felicitari tuturor care au reusit sa obtina nota 7, o admir indeosebi pe Goethe. Eu am invatat din martie 2012, in vara am avut aproape acelasi punctaj ca cel de acum, desi am invatat in continuare cate 8 -10 ore pe zi... La penal si pr. pen. am clacat urat deoarece cu civilul am pierdut mult timp si am intrat in panica. As dori sa intreb, la penal si pr. penal dupa ce autori ati invatat?
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Pentru tantidomnik: si eu ma gandeam ca acest examen depinde de hazard. Motive: spete date la definitivi in afara tematicii (penal ), iar la civil, nu se specifica faptul ca terenul este proprietatea sotilor, dar raspunsul corect era, citez din memorie: in virtutea accesiunii imobiliare, constructiile ulterioare sunt proprietatea comuna al sotilor....
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Felicitari tuturor celor care au intrat in urma contestatiilor. Eu am primit 3 puncte in plus la OEPA (de la 6,50 la 9,50) si 2,50 la penal (de la 3,50 la 6). Corectitudinea examenului: no coment.....
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Anul trecut au afisat. Am vazut (INPPA Bucuresti) ca se pot vizualiza lucrarile in baza unei cereri. Unde trebuie depusa aceasta cerere?
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
La Brasov nu am facut circ in sala, a fost liniste deplina. Am tratat cu respect atat colegii care au dat examnenul cat si supraveghetorii. Marea majoritate a candidatilor au invatat luni bune (chiar si un an) pentru acest examen si l-au tratat cu seriozitate. Eu personal invat din martie si am parcurs mai multe tratate si carti cu spete + codurile de 3 ori. Sa mai amintesc faptul ca am si lucrat si m-am ocupat si de cei 3 copii.....
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Eu am dat la definitivi, Brasov, mi-am calculat la penal exigent 6,50 si am primit 3,50. LA fel este si la OEPA, am scris de min. 9 si am primit 6,50. Nu inteleg sistemul de notare....