avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1252 soluții astăzi
Forum Activitate enescu_maria

Activitate enescu_maria

Buna ziua.
Acum 5 luni tatal meu a decedat, iar eu am primit prin mostenire un debozit legat de un cont. Nu am avut nici o problema cu scoaterea banilor si inchiderea contului.
Problema este ca atunci can am cerut o confirmare de inchidere de cont cei de la banca mi-au luat datele spunandu-mi ca urmeaza sa primesc confirmarea prin posta. Nu am primit nimic, astazi m-am dus din nou si am spus ca daca nu primesc o confirmare o sa le fac o reclamatie. Confirmarea mi-a fost facuta insa pare dubioasa.
Sub un asterix este mentionat urmatorul lucru.
*Scrisoarea si informatiile cuprinse in ea nu reprezinta vreun angajament al Bancii Millenium SA sau a a angajatiilor acesteiafata de client sau orice alte terte parti. Banca nu isi asuma raspunderea si nu va fi tinuta responsabila in nici o sitiuatie pentru eventualele omisiuni sau erori cu privire la informatiile cuprinse in scrisoare sau modul in care acestea vor fi utilizate. Banca nu isi asuma nicio responsabilitate pentru eventuala utilizare ulterioara a acestor informatii.


Eu as incerca sa fac alata confirmare fiindca acesta imi pare cam nula.
Daca insa nu reusesc.. vad ca toate sucursalele evita sa elibereze aceste foi ce as putea sa fac ? Care ar fi demersurile.
Ce conditii trebuie indeplinite ca o conducta de incalzire sa treaca prin casa scarii iar fiecare apartament sa se branseze pe orizontala?Legea permite acest lucru?