avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Activitate sorini22

Activitate sorini22

Multumesc, analizand cele spuse...totusi cred ca am sa cer o negociere...oricum ar fi....se pare ca tot la executare silita s ar ajunge ...chiar daca se dezbat vreo 3 4 sucesiuni.....ai cu siguranta 10000 ron...e mult prea putin fata de ceea ce as avea de mostenit.... cum ar trebui sa procedez...de ceva timp ei nu mi trimit nimic oficial...doar telefoane nimic in scris.
buna, mai putem concluziona ceva la cazul meu.....macar sa stiu ce am de facut. multumesc
multumesc, poi mama a decedat in iunie 2011 la un an dupa ce am predat masina..iar tatal in 2012...ei au un teren pe numele lor...(comun) si tata o casa parintesca momentan pe numele bunicilor...decedatiii cu care ma chinui eu acuma sa intru in posesia ei...(mostenire..) si mama la fel...de pe urma parintilor... mi sa spus de la firma de recupereare ca trebuie sa fac acel document pana in 6 luni de la deces...

salut, dragilor am si eu o intrebare..... o sa descriu pe scurt cazul meu, am avut un leasing auto era pe numele mamei nu am putut plati 2 rate in 2010 a venit o firma de recuperare am predat masina... dupa un an vine cei de la kruk cu o suma dubla de plata circa 10000 ron,,, am facut o notificare prin care ceream explicatii insa nu am primit nimic in acea perioada mama mea tittular de ctr, a decedat le am spus lucrul asta...am trimis o copie de certif deces... dupa un an in 2012 ma cauta iar si imi cere acel certif deces... iar in 2013 ma trezesc cu un telefon de la kruk prin care spune o o suma cu 50 % mult de decat initial. le spun ca a decedat mama , le spun ca nu ma anuntat nimeni decat din an in an...si intrun final imi face o reducere la suma initiala..adica 10000 ron in loc de 15000 si ma sfatuieste sa o platesc ,,ca intra legea mosteniri etc, mentionez ca si tatal meu a decedat, ei nu au mai nimic pe numele lor..cum va decurge oare situatia? va multumesc

Răspuns la discuția Datorii persoana decedata
chiar nu ma poate ajuta nimeni...:((((((

salut, dragilor am si eu o intrebare..... o sa descriu pe scurt cazul meu, am avut un leasing auto era pe numele mamei nu am putut plati 2 rate in 2010 a venit o firma de recuperare am predat masina... dupa un an vine cei de la kruk cu o suma dubla de plata,,, am facut o notificare prin care ceream explicatii insa nu am primit nimic in acea perioada mama mea tittular de ctr, a decedat le am spus lucrul asta...am trimis o copie de certif deces... dupa un an in 2012 ma cauta iar si imi cere acel certif deces... iar in 2013 ma trezesc cu un telefon de la kruk prin care spune o o suma cu 50 % mult de decat initial. le spun ca a decedat mama , le spun ca nu ma anuntat nimeni decat din an in an...si intrun final imi face o reducere la suma initiala..adica 10000 ron in loc de 15000 si ma sfatuieste sa o platesc ,,ca intra legea mosteniri etc, mentionez ca si tatal meu a decedat, ei nu au mai nimic pe numele lor..cum va decurge oare situatia? va multumesc


salut, dragilor am si eu o intrebare..... o sa descriu pe scurt cazul meu, am avut un leasing auto era pe numele mamei nu am putut plati 2 rate in 2010 a venit o firma de recuperare am predat masina... dupa un an vine cei de la kruk cu o suma dubla de plata,,, am facut o notificare prin care ceream explicatii insa nu am primit nimic in acea perioada mama mea tittular de ctr, a decedat le am spus lucrul asta...am trimis o copie de certif deces... dupa un an in 2012 ma cauta iar si imi cere acel certif deces... iar in 2013 ma trezesc cu un telefon de la kruk prin care spune o o suma cu 50 % mult de decat initial. le spun ca a decedat mama , le spun ca nu ma anuntat nimeni decat din an in an...si intrun final imi face o reducere la suma initiala..adica 10000 ron in loc de 15000 si ma sfatuieste sa o platesc ,,ca intra legea mosteniri etc, mentionez ca si tatal meu a decedat, ei nu au mai nimic pe numele lor..cum va decurge oare situatia? va multumesc
Răspuns la discuția datorie dupa un an la leasing
sa nu vorbesc in nestiinta de cauza...cred ca e tarziu pt a mai putea face ceva...chiar daca evitati sa mai folositi conturile bancare . consultati un avocat cel mai indicat.
Răspuns la discuția datorie dupa un an la leasing
nu stiu ce sa va mai spun...la mine sa schimbat situatia....tocmai ce am avut un deces in familie...mama mea acre era titular de contract a decedat...am trimis o notificare in acest sens...nu am primit nimic...poate am scapat ,,,macar de asta..ca greul de acum vine:(:(
Răspuns la discuția cesiune creanta
poi da ...dar o sa va puna poprire pe venit...+ cheltuieli de judecata...exacutare silita...adica eu asa vad la mine..sunt putin ganditor...nu am decat 23 de ani...cand mai aveti detali poate ne mai anuntati
Răspuns la discuția cesiune creanta
informatii importante...:)) astia de la [EDITAT] banuiesc...asa am primit si eu am scris un articol cu titlu datorie leasing dupa un an sau ceva de genu,.,,,am discutat cu un avocat l am rugat sami faca o notificare catre ei prin care am cerut explicatia soldului acum astept ...insa din cate mia spus av. sunt bun de plata vreo 11.850 lei:)) pe langa alti 22.350 lei si fara masina.