avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 703 soluții astăzi
Forum Activitate catalin20

Activitate catalin20

eu am martor pe prietena mea dupa care m-am dus in statia de maxi taxi sa o iau cu masina mea si au venit cei 2 si s-au urcat la mn in masina
telefonul mobil l-am gasit.vreau sa stiu ce patesc ei la cele 40 de zile de medical care le am eu
ma scuzati daca am postat unde nu trebuia dar am postat nu de mult pe forum ca am fost batut de catre 2 indivizi si care initial am crezut ca mi-a furat si telefonul mobil.intre timp eu am gasit telefonul sub bancheta in masina am fost la pol si am anuntat si acum politia incerca sa masamulizeze cazul incercand sa zica ca eu sunt vinovat.eu le-am explicat cum s-a intamplat ca acei 2 indivizi au venit cu o bata in mana si s-a urcat la mn in masina si au inceput sa ma ameninte ca dak nu ii duc unde vor ei ma bat.eu am refuzat sa ii duc si am oprit motorul la masina si s-au enervat si m-au scos din masina si m-au luat la pumni aman2 si au dat si cu bata in mn.cineva care a asistat la bataie a luat bata cu care m-au batut si mi-a bagat-o mie in masina.acum politia zice k eu am avut bata si ca eu as fi ala care a inceput scandalul.mi-am scos certificatul medico-legal si am 35-40 zile si as vrea sa stiu si eu ce pot face.politia nu vrea sa imi dea numar de inregistrare probabil k tine cu ei.si as vrea sa mai stiu ce patesc ei dak eu am 35-40 zile de medical.va multumesc!!!
legally a scris:

Foarte bine, indivizii au sanse mari sa primeasca o pedeapsa cu executare, intrucat, este posibil sa aiba si antecedente penale, iar oricum, aceasta infractiune prezinta un pericol social sporit, lucru datorita caruia si limitele de pedeeapsa sunt unele destul de mari.
[/quot ei au o gramada dosare la activ dar nimeni nu a avut curajul sa le faca nimic pt k le e frica de ei si politia zice k nu are ce sa le faca,asa ceva nu se mai poate te omoara in strada si nu are ce sa le faca.unul din ei a mai facut puscarie si probabil s-a invatat pe akolo si vrea inapoi
MIHAI GRIGORE a scris:

catalin20 a scris:

buna ziua!!!am fost batut pe strada de catre 2 indivizi pentru simplu fapt k nu am vrut sa ii duc cu masina unde au vrut ei.m-au batut de m-au bagat in spital si mi-au furat si telefonul!! am fractura de mandibula si inca o mica fractura nuj cum.vreau sa stiu si eu dak ii pot baga la puscarie pe nenorocitii aia dak imi scot certificat cu cel putin 30 de zile. multumesc!!


Ii cunoasteti pe acei indivizi?
Sfatul meu este sa faceti imediat planegere penala la politie pentru savarsirea infractiunii de talharie!
Pana se va obtine certificatul medico-legal pot fi luate alte masuri preventive!B-)
ii cunosc k sunt din zona de la mn dar niciodata nu m-am avut pe bune cu ei am incercat sa ii evit tot timpul si acum pur si simplu k nu i-am dus unde vor ei m-au batut aman2
eu astazi am fost externat din spital am stat 7 zile si mai trebuie sa stau inca 3 saptamani cu fata bandajata.astazi cum am iesit din spital direct la medicul legist am fost sa scot certificat si mi s-a spus k imi da min 30 de zile,acum urmeaza sa ii duc de la spital radiografiile si sa imi de-a raspunsul pe joi.vreau sa ii bag la puscarie pe nenorocitii aia pt k au ajuns toti sa se teama de ei pana si politia.
buna ziua!!!am fost batut pe strada de catre 2 indivizi pentru simplu fapt k nu am vrut sa ii duc cu masina unde au vrut ei.m-au batut de m-au bagat in spital si mi-au furat si telefonul!! am fractura de mandibula si inca o mica fractura nuj cum.vreau sa stiu si eu dak ii pot baga la puscarie pe nenorocitii aia dak imi scot certificat cu cel putin 30 de zile. multumesc!!