avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 767 soluții astăzi
Forum Activitate dorita

Activitate dorita

Răspuns la discuția inregistrare facturi fier vechi
firma de colectare,am achizitionat cu factura de la o alta firma
Buna seara,
cum inregistrez o factura de achizitie fier vechi?
Buna ziua,
cand devine obligatorie infintarea compartimentului de resurse umane,de la ce numar de angajati?
am o prietena care lucreaza la cooperativa de consum,este platita la vanzare desi in contractul de munca nu este specificat acest lucru,este gestionar(vanzator) cu norma de opt ore calificata,cu atestat si scoala postliceala de vanzatori,dar este incadrata ca necalificat,pe motiv ca nu poate suporta institutia mai mult
in cazul in care vrea sa-si ceara drepturile prin instanta ,ce sanse are?si pe cati ani in urma se poate cere salariul?,ea luand acum in medie 200 ron /luna.
Răspuns la discuția STAMPILA LA CONTABIL
da,stiu ca am o mare raspunderea,dar in momentul in care am primit-o am incheiat un acord scris prin care imi asum raspunderea pt ceea ce stampilez,specificand ca acea stampila este numai pt declaratiile lunare si sitatiile trim. sem. sau anuale,sunt stampile "personalizate" special facute pt contabil
cunosc foarte multi contabili care detin asemenea stampile
Răspuns la discuția STAMPILA LA CONTABIL
totusi ,punetiva in locul acelui contabil care trebuie sa "strige "dupa fiecare patron de 10-15 ori pe luna,de cate ori are nevoie de stamnpile
eu una am 10firme si va spun clar ca nu mi-ar conveni,lucrez poate si noaptea ,iar a doua zi de dimineata,plec sa le depun,va intreb cu ce se stampileaza acele declaratii(hartii pt foarte multi patroni):(:(