avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 485 soluții astăzi
Forum Activitate ibmt

Activitate ibmt

Buna ziua,
Am avut o firma in care eram asociati 5 parteneri cu 20% fiecare,dupa un timp societatea nu a mai functionat.
Un asociat a venit cu propunerea sa preia el societatea si sa devina el actionarul si ceilalti 4 sa se retraga.Am fost de acord toti patru.
S-a facut transferul s-au semnat actele dar in soldul de casa a mai ramas o suma de bani,acesti bani au fost cheltuiti pentru delegatii si alte cheltuieli.
Acum noul administrator s-a trezit cu aceasta suma in casa si eu nu am de unde sa ii dau banii,ce pot sa fac in acest caz ?
Va multumesc
chiar nu exista o lege pt asa ceva?cred ca nimanui nu iar place sa fie in ipostaza asta.
cotetul este zidit cu fundatie.
???
Mutatul cotetelor iese din discutie.Care este legea care interzice cresterea animalelor de sacrificiu?Si ce solutii ar mai fi?
Buna,

stau la casa intr-un oras ~16000 loc.Vecinul meu creste gaini si porci,mirosul este insuportabil.Pe langa miros mai este si mizeria care se face,cotcodacit,galagia cocosilor si porcilor .Distanta dintre gard si locul unde creste gainile ~1m si 2,5m la porci.Am doi copii de 2 respectiv 4 ani.
Ce solutii exista pentru a elimina aceste inconveniente?
Multumesc!