avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 546 soluții astăzi
Forum Activitate motoc18

Activitate motoc18

nu sunt casatorita dar am un copil minor care poarta numele tatalui este trecut in pasaportul meu,pot pleca in italia?
copilul meu a facut 3 ani de scoala aici in romania si clasa a _4 _a in italia ,fara sa aibe foaia matricola de aici,ce trebuie facut ca sa}l scot de la scoala romana si sa}l inscriu in italia?si pentru tesera sanitara a copilului ce acte?iar pentru alocatie? sotul lucreaza legal la o baza nato in italia.multumesc foarte mult.
motoc18 a scris:

unde trebuie sa ma duc sa supralegalizez in bucuresti procura fara apostila din italia? daca fac un act de mana pana vine din italia este vreo problema?eu am toate actele masini
nu ma ajuta nimeni ? dati un sfat cine amai trecut prin asta.multumesc anticipat.
unde trebuie sa ma duc sa supralegalizez in bucuresti procura fara apostila din italia? daca fac un act de mana pana vine din italia este vreo problema?eu am toate actele masini
daca imi trimite procura din italia pentru vanzarea masini si nu are apostila italiana pot sa o traduc si legaliza aici? va rog sa nu va suparati dar este prima data cind fac chestia asta.
prietenul meu este plecat in italia si ma lasat sa_i vand masina