avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1881 soluții astăzi
Forum Activitate silangel69

Activitate silangel69

Va rog stie cineva care este Decretul de Expropiere a Tratatului de la Craiova din 7 septembrie 1940 si unde il pot gasi inclusiv listele persoanelor expropriate?
Multumesc anticipat!:sorry:
Am o mostenire de recuperat de la anrp conform legii 9/1998 o casa si teren din Durostor. Marea problema este ca bunica mea in actul de vanzare-cumparare a casei si terenului a folosit numele ei dar initiala dintre nume si prenume nu este initiala tatalui ei ci a sotului. Iar anrp-ul s-a legat de aceasta chestie spunind ca nu este una si aceeasi persoana.
Va rog ajutati-ma cu un sfat cum pot demonstra ca este una si aceeasi persoana?desi am anexat la dosar si o poza cu casa impreuna cu bunicii mei:sorry:
AM DEPUS IN ANUL 2007 DOSARUL COMPLET LA PREFECTURA JUDETULUI REFERITOR LA DESPAGUBIRI JUDETUL DUROSTOR BULGARIA
VA ROG POATE SA MI SPUNA CINEVA CARE ESTE TERMENUL LEGAL DE SOLUTIONARE A DOSARULUI A EVALUARII DEOARECE MA TOT AMANA FARA MOTIV SPECIFIC CA ESTE VORBA DE O SUMA MAI MARE BANUIESC CA JURISTUL DE ACOLO VREA SPAGA PENTRU CA TRAIM IN ROMANIA
VA ROG DATI MI O IDEE CE POT FACE

VA MULTUMESC ANTICIPAT!!!:((