Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... somaj
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

somaj

Daca un angajat este incadrat la 2 locuri de munca diferite, unul cu norma intreaga si celalalt cu timp partial unde are si functia de baza, la incetarea contractului de munca la functia de baza, datorita desfiintarii postului, poate beneficia de somaj?
:offtopic:
titiana:
1. Discutiile de pe forum nu sunt un motiv de suparare. Si pentru ce sa ma supar? Pentru ca ne spunem fiecare parerea?
2. Aveti si dvs. dreptate in ce spuneti dar eu cred ca functionarii de la AJOFM vor avea bunul simt sa nu motiveze un refuz de aprobare a indemnizatiei de somaj prin ceva inexistent in lege.
3. Dar... s-au mai vazut minuni in lumea asta!