Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Radiere autovehicul
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Radiere autovehicul

Buna ziua din nou!
Am si eu o problema si as dori sa ma ajutati daca se poate.
Tatal meu a decedat in urma cu 7 ani si cu catva timp inainte de decesul sau i-au fost furate actele. Printre acestea erau si actele masinii. Problema este urmatoarea: noi mostenitorii lui (eu, mama si fratele meu) inca platim impozit pentru acea masina, o dacie si as vrea sa stiu cum se poate radia aceasta masina daca nu mai exista nici masina si nici actele acesteia?
Va multumesc anticipat!
Trebuie sa faci o copie de pe actele masinii de la Serviciul inmatriculari auto.
apoi masina trebuie radiata (o vinzi, o duci la Remat etc.)
Actele au fost furate, dar autoturismul?