Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Se poate face contestatie la executare silita pentru un contract de imprumut autentificat cu titlu executoriu pe motiv ca nu am avut de unde sa achit suma prevazuta fiindca fabrica la care am lucrat era in insolventa si acum am intrat in somaj. As putea sa obtin in vreun fel plata datoriei esalonat? Ce pot sa fac? Ce sa cer sau cum? MUltumesc.
1. Motivul pe care doriti sa il invocati in cadrul contestatiei nu va tine.
2. Da, discutati cu executorul judecatoresc ca plata datoriei sa o achitati in mai multe transe. Semnati cu aceasta ocazie si un proces verbal in acest sens.