Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... TVA sau taxe - la vanzarea unui apartament
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

TVA sau taxe - la vanzarea unui apartament

Am un apartament pe care doresc sa il instrainez; as dori sa stiu daca in afara de txele notariale sunt obligata sa mai platesc si alte taxe cum este de ex TVA

am primit intrebari privind taxe catre stat din partea unor agenti imobiliari (altele decat comisioanele lor) si nu sunt lamurita despre ceea ce este vorba si nici ei nu erau in stare sa ma lamureasca

mentionez ca nu am mai facut astfel de tranzactii deci nu intru in categoria cel putin 5 tranzactii pt. includerea in scopuri de TVA, este un spatiu de locuit
...instrainarea locuintei personale nu intra in categoria vizata de legislatia tva...