avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1180 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... deportati Baragan legea 221/2009
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

deportati Baragan legea 221/2009

Inainte de a apela la un avocat, as vrea sa cunosc totusi pasii de urmat in cazul in care intentionez sa solicit acordarea de despagubiri in baza legii 221/ 2009 ?

Stiti cumva daca pana in prezent s-au incheiat procese pe legea 221/2009 ?
Cu ce rezultate ? S-au acordat despagubiri asa cum acesta lege prevede ?

Cel mai recent răspuns: daunemorale , utilizator 14:34, 12 Mai 2010
sunt destul de multe dosare pe rol... ex Trib Buc. Trib. D-ta, Trib. Brasov, etc
Trib. Buc a admis actiunea
~ Conținut șters la cerere ~
stefan oliviu a scris:

Inainte de a apela la un avocat, as vrea sa cunosc totusi pasii de urmat in cazul in care intentionez sa solicit acordarea de despagubiri in baza legii 221/ 2009 ?

Stiti cumva daca pana in prezent s-au incheiat procese pe legea 221/2009 ?
Cu ce rezultate ? S-au acordat despagubiri asa cum acesta lege prevede ?


Cititi aici :

[ link extern ]


~ Conținut șters la cerere ~
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 221/2009 maria_trailescu maria_trailescu Buna ziu.Numele meu e Maria as vrea sa stiu si eu daca legea 221/2009 mai e valabila sau daca sa mai promulgat ceva in legatura cu aceasta lege.Intreb deoarece ... (vezi toată discuția)
Legea 221/2009 fridolin fridolin Svabii deportati in ianuarie 1945 au dreptul la despagubiri conform legii 221/2009? Daca da, care este procedura ? Va multumesc anticipat. (vezi toată discuția)
Va rog un raspuns petreica petreica Buna ziua va rog sa ma ajutati daca se poate sint fiu de deportat si stramutat am inteles ca sa depus in parlament amendamentele ptr.legea 221/2009 ... (vezi toată discuția)