Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... cum sa isi castige custodia copilului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

cum sa isi castige custodia copilului

parinti s-au certat dintr-o prostie inca fratele meu mai spera sa se inpace cu sotia dar..........nu! si pana acum fratele nu a facut nici un demers in legatura cu divortul dar a primit 2 ciati una pt divort si alta pt custodie! ce ar trebui sa faca ca sa castige custodia in instanta????el este si recitivist...! are vreo sansa?????

:(
depinde..daca lucreaza,cum se comporta cu copilul,etc,contactati un avocat sa va indrume.succces!
Depinde de ce varsta are minorul, daca e la o varsta frageda, instanta acorda custodia mamei.
cu copilul e tot normal este la o scoala buna in buc mama locuieste undeva la tara unde in clasa toti copii din clasa 1-4 sun in nr de 7 tatal lucreaza acum are un venit destul de bun pe cand mama nu! locuieste singur mamanu!
Si ce infractiuni a savarsit tatal?
in primul rand, fratele ar trebui sa se prezinte in instanta si sa ceara incredintarea minorului, dovedind cu acte si martori ca isi poate creste copilul in bune conditii.
daca sta acasa, ce sanse sa aiba?