Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Evaluare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Evaluare

Buna seara!
CRITERIILE pentru evaluarea activităţii manageriale a directorilor/directorilor adjuncţi din unităţile de învăţământ preuniversitar de stat se gasesc in HG 224/2005.
Punctajul final al evaluării se transpune în calificativul anual, care poate fi "foarte bine",bine", "satisfăcător", "nesatisfăcător", acordat directorului şi în funcţie de care se stabileşte nivelul indemnizatiei de conducere potrivi art 10 a 3.
ISJ foloseste pentru perioada de proba de 90 zile criteriile si fisa de evaluare care se folosesc la EVALUAREA ANUALA!
Este legal???
Va multumesc!

~ Conținut șters la cerere ~