avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1572 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa te prima inmatriculare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa te prima inmatriculare

Ma numesc cupsa viorel si as dorisa stiu daca pot sa recuperezi taxa de poluare pentru o masina care am platito la prima inmatriculare in anul 2008. Va multimesc
Cel mai recent răspuns: ContSters120042 , utilizator 14:28, 7 Aprilie 2010
Da, domnule Cupsa, puteti. Exista deja practica pe curtile de apel pentru restituirea acestei taxe. Adresati-va unui avocat din baroul teritorial ori spuneti-mi zona sa va trimit recomandari. B-)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa auto rusudelia@yahoo.com rusudelia@yahoo.com Buna ziua, Ma numesc Delia Rusu si in cursul lunii noiembrie 2010 mi-am inmatriculat masina adusa din Spania. Vreau sa stiu daca mai am vreo sansa sa ... (vezi toată discuția)
Restituire taxa auto lucian_2010 lucian_2010 buna ziua!in anul 2008 am mers in Germania si am cumparat o masina,dar cum buletinul meu era deteriorat,l-am trecut pe tata cumparator pe act!cand am ajuns in ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto maneas maneas buna seara!daca am platit taxa de poluare ptr a inscrie masina,o mai pot recupera cumva?si daca da,cum?va multumesc (vezi toată discuția)