Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa te prima inmatriculare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa te prima inmatriculare

Ma numesc cupsa viorel si as dorisa stiu daca pot sa recuperezi taxa de poluare pentru o masina care am platito la prima inmatriculare in anul 2008. Va multimesc
Da, domnule Cupsa, puteti. Exista deja practica pe curtile de apel pentru restituirea acestei taxe. Adresati-va unui avocat din baroul teritorial ori spuneti-mi zona sa va trimit recomandari. B-)