Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salarizare asistenti medicali cu studii superioare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salarizare asistenti medicali cu studii superioare

Care este diferenta salariala intre un asistent medical cu studii medii sau postliceale si un asistent medical cu studii superioare
Depinde de legea aplicabila...studiati legea 330
De asistenti medicali cu studii superioare nu am auzit ......... de cat ani este facultatea aceasta ?!!!!...............
cred ca am ramas in urma, serviciul imi ocupa tot timpul
Chiar eram curioasa si am cautat, sunt facultati particulare care nu mai stiu cum sa faca bani,

diferenta salariala este de 150 de lei
titiana, utilizator
Facultati sunt si de stat ...probabil intr-adevar sa scoata mai multi bani...dar de exp Gr.T.Popa Iasi este Facultatea de medicina Iasi,facultate de stat insa are si locuri cu taxa...in cadrul ei este Specializarea asistenta medicala -durata studiilor 4 ani....
Mihai Mihaela, utilizator
20-25% din salarul de baza
jalaboi a scris:

20-25% din salarul de baza

esti sigura?dupa noua lege a salarizarii???