Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... la 58 de ani se poate iesi la pensie anticipat
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

la 58 de ani se poate iesi la pensie anticipat

Tatal meu are 58 de ani si nu stie daca poate sa iasa la pensie anticipat si daca da ce acte ai trebuiesc. Are 37 de ani lucrati.
sforza, utilizator
in perioada: aprilie - iulie 2010, se pot pensiona barbatii care implinesc varsta de 63 ani si 10 luni.
Adica:
2010.Aprilie - 63 ani si 10 luni = 1946 iunie
Un barbat nascut in iunie 1946 se poate pensiona pentru limita de varsta in Mai 2010, conf Anexa 9