Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... am si eu o intrebare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

am si eu o intrebare

spuneti-mi detin un brevet de turism pe care doresc sa-l inchiriez in loc y. dar eu lucrez in alt domeniu si in loc x. Respectiva firma care doreste brevetul trebuie sa-mi faca contract de munca. Intrucat eu sunt angajata cu contract de munca as putea avea inca un contract de munca sa spunem pe 2 ore pe zi tinand cont ca loc respectiva este destul de indepartata. Si cum inregistrez contractul ala la itm -ul din loc respectiva.
Puteti avea doua sau mai multe contracte de munca, desigur in limita biologica a timpului de munca insa puteti avea alatruri de contractul de munca cu timp integral. de opt ore zilnic si un contract in timp partioal cu o durata mai mica, de 2 ore asa cum ati aratat, situatie permisa de art. 35 din codul muncii