Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... falimentul implica ?????
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

falimentul implica ?????

am o firma cu datorii la banci si distribuitori insa fara proprietati sau bunuri pe numele ei,daca nu ma descurc sa platesc si firma intra in faliment care sunt procedurile ce efect are acest lucru asupra asociatului unic adika asupra mea ..???

Va multumesc anticipat
Razvan Corleone
:oops:
1. se va atrage raspunderea administratorului;
2.in functie de actele si faptele acestuia ar putea raspunde cu patrimoniul personal;
3.daca nu veti plati debitele societatii va va urmarii fiscul....
.
n. ANGAJATI-VA UN AVOCAT sau un CONSILIER JURIDIC, iar daca aveti interes incercati "concordatul preventiv si mandatul ad-hoc" pana a opta procedura felimentului.

"interes" - orice faliment sau insolventa se cere a fi studiata si pregatita cand este
ceruta de debitor(societate). Incepeti cu punctul nr. n.