Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... intrarea in magistratura
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

intrarea in magistratura

as dori sa stiu daca vechimea care se cere pt participarea la concursul de intrare in magistratura este de 5 ani neintrerupti,ca consilier juridic?
Nu trebuie sa fie neintrerupti.
Gasiti mai multe informatii pe www.inm-lex.ro
Vechimea juridica trebuie sa fie de minim 5 ani , dar nu scrie nicaieri ca trebuie sa fie neintrerupti!B-)
pot fi intrerupti de concediul ptr cresterea si ingrijirea copilului de exemplu..
concediul pentru crestere copil se ia in calcul la vechimea celor 5 ani; poate din cauza ca este vorba de o suspendare, nu de intrerupere.
CIC constituie vechime in munca din 2007 ....